تصویر کتاب میشل اوباما

کتابی به وسعت یک کارگاه انگیزشی

هرچقدر هم تلاش کنیم و یا آدم‌های بلندپروازی باشیم امکان اینکه روزی همسر رییس جمهور آمریکا بشویم، محال به نظر می‌رسد. برای همین میشل اوباما با نوشتن زندگینامه‌اش ذهن‎ مرا تا حدی با این منصب آشنا کرده است.

احتمالا اکثر ما هم به همین دلیل این کتاب را می‌خریم که ببینیم زندگی همسر رییس جمهور آمریکا چگونه است ولی وقتی کتاب را می‌خوانید بیشتر از شخصیت اوباما، شخصیت خود میشل و نحوۀ زندگی کردنش شما را شگفت زده می‌کند.

بعد از خواندن کتاب اولین سوالی که از خودم پرسیدم این بود: آیا من هم انقدر در زندگی پرتلاش بوده ام؟ انگار کسی به من ضربه زده و بیدار شده بودم.

درستکاری، همت بالا و انگیزۀ فوق العاده برای کمک به همنوعان و احساس مسئولیت جز ویژگی‌های تحسین برانگیز میشل است.

این کتاب را بخوانید. مانند یک سخنرانی انگیزشی برای شما عمل خواهد کرد و باعث می‌شود به زندگیتان و دست‌آوردهایش با وسواس بیشتری نگاه کنید.

بخش‌های پایانی مخصوصا از سری دوم انتخابات اوباما کمی جریانات تکراری می‌شود اما برخورد میشل با ماجرای ترامپ و رئیس جمهور شدنش نقطۀ قوت بخش‌های تکراری است و خیلی هم در رسانه‌ها بازخورد داشته است.

کتابی که من خواندم، ترجمۀ خانم سودابه قیصری است. بعضی از جملات بلند بود طوری که باید چندبار آن را می‌خواندم تا متوجه ربط فعل جمله با ابتدای آن شوم. اما نمی‌دانم ترجمۀ بهتری وجود دارد یا نه.

1+

2 دیدگاه برای «کتابی به وسعت یک کارگاه انگیزشی»

  1. با سلام
    چنانچه زمان و حوصله اجازه بدهد قسمت هایی از کتاب که به نظرتان خوب ترجمه نشده رو به زبان اصلی بخوانید. بعضا ممکنه برداشت شما با آنچه مترجم نگاشته متفاوت باشد.

    0
    1. متشکرم از پیشنهادتون. کتاب انقددر پرفروش است که نکات کلیدی و جملات مهم آن در اینترنت به راحتی پیدا میشود. و من نگاهی به آنها انداخته ام.

      0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *